Ксімелін дитячий: інструкція із застосування спрею для дітей, відгуки

У лікуванні нежиті у дорослих часто застосовуються препарати ксилометазоліну, наприклад, Ксімелін. Але чи можна його капати в ніс дітям, як реагує на ці ліки дитячий організм і в яких дозах воно рекомендується для маленьких пацієнтів?

Форма випуску та склад

Медикамент випускають в двох формах – краплі і спрей, але кожна з них представлена ??прозорою рідиною без кольору. Обсяг флакончика становить 10 або 15 мл. Головним інгредієнтом препарату виступає гідрохлорид ксилометазоліну. Його кількість в 1 мл складає 500 мкг в 0,05% ліках, а в препараті з концентрацією 0,1% – 1 мг. Додатково розчин включає бензалконій, едетат динатрію та інші сполуки.

Існує також препарат Ксімелін Еко. Він представлений назальний спреєм в двох дозуваннях (0,05% і 0,1%) і відрізняється від звичайного ксімелін іншим складом допоміжних інгредієнтів. Серед них відсутня хлорид бензалконію (консервант), що знижує ризик алергічної реакції на медикамент.

окремо випускається Ксімелін Еко з ментолом. В такому спреї ксилометазоліну міститься в концентрації 0,1% і доповнений евкаліптол і левоментол, які надають рідини запах, непрозорість і незначну забарвлення.

Крім того, в аптеках можна зустріти і препарат Ксімелін Екстра. В такому спреї, на відміну від інших видів, ксімелін, присутній два активних інгредієнта. Одним з них виступає ксилометазолин в дозі 500 мкг / 1 мл, а другим є іпратропію бромід, якого в 1 мл розчину міститься 600 мкг. У лікуванні дітей молодше 18 років цей медикамент не використовують.

Принцип дії

Будь-яка з форм ксімелін діє місцево в слизовій оболонці носа, викликаючи звуження судин. Результатом цього впливу буде усунення червоності і набряклості, завдяки чому зменшується обсяг виділень з носа і полегшується дихання. Медикамент починає діяти дуже швидко (буквально через кілька хвилин) і звужує судини на період до 10-12 годин. Його активні сполуки кров практично не потрапляє.

показання

Ксімелін використовується при ГРЗ, якщо одним із проявів хвороби є риніт. Крім того, препарат виписують дітям:

  • з гострим алергічним нежиттю;
  • з синуситом;
  • з поліноз;
  • із середнім отитом;
  • з евстахііта.

Застосовують такий засіб і при будь-яких лікарських маніпуляціях в носоглотці, наприклад, при риноскопії. Такі ж свідчення відзначені в інструкції до препаратів Еко і Еко з ментолом.

З якого віку дозволено приймати?

  • Малюкам, які не досягли дворічного віку, Ксімелін не призначається. Дітям старше 2 років можна капати або вводити лише медикамент з концентрацією 0,05%.
  • Спрей і краплі Ксімелін з вмістом ксилометазоліну в концентрації 0,1% дозволені лише з шестирічного віку.
  • Ксімелін Еко теж протипоказаний дітям віком до 2 років. Для лікування маленьких пацієнтів у віці 2-10 років використовують 0,05% препарат, а засіб з концентрацією 0,1% виписують для дітей старше 10 років.
  • Що стосується ліків з ментолом, то такий Ксімелін призначають з 10-річного віку.

Протипоказання

Препарат не слід використовувати у дітей з:

  • Непереносимістю будь-якого інгредієнта розчину.
  • Підвищеним тиском крові.
  • Гіпертиреоз.
  • Тахікардією.
  • На глаукому.
  • Ринітом в атрофической формі.
  • Перенесеною операцією на оболонках мозку.

Побічна дія

Введення ксімелін в ніс може викликати місцеву реакцію у вигляді свербежу, поколювання, сухості, печіння або іншого симптому. Найчастіше вона обумовлена ??надмірно частим застосуванням медикаменту або занадто тривалим лікуванням. Системні реакції у вигляді головного болю, безсоння, тахікардії та інших симптомів виникають при терапії ксімелін вкрай рідко.

Інструкція по застосуванню

Ксімелін слід вводити в ніс не частіше трьох разів на добу, а курс лікування таким судинозвужувальних засобом не повинен перевищувати одного тижня.

  • Діткам від 2 до 6 років препарат з концентрацією 0,05% призначають один раз на добу або двічі в день. Якщо використовуються краплі, то в кожну ніздрю капають по одній або по дві крапельки. Застосування спрею передбачає по одному впорскуванню в кожну ніздрю.
  • Шестирічним дітям і старше закопують / впорскують 0,1% медикамент. При використанні спрею разової дозуванням буде 1 впорскування. При використанні крапель в кожну ніздрю дитини закопують по 2 краплі, але іноді лікар призначає по 3 краплі. Засіб нерідко застосовують в добу лише одноразово, але при сильному нежиті потрібно і повторне впорскування або закопування.
  • Якщо дитині призначений Ксімелін Еко, то такий препарат вводять в кожну ніздрю маленького пацієнта по одному впорскуванню 1-3 рази на день. Для дітей молодше 10 років використовують 0,05% ліки, для десятирічних пацієнтів і старше – 0,1% спрей. Тривалість лікування таким варіантом ксімелін не повинна перевищувати 10 днів.
  • При використанні в лікуванні нежиті Ксімелін Еко з ментолом дитині впорскують ліки від 1 до 3 разів на добу, виконуючи по одному натискання на дозуючий пристрій, вставивши його по черзі в кожну ніздрю пацієнта. Препарат призначається курсом до 10 днів.

Передозування

Дитячий організм реагує на перевищену дозу ксімелін почастішанням пульсу, головними болями, блювотою, порушенням сну, аритмією та іншими симптомами. При занадто високому дозуванні тиск крові маленького пацієнта знижується, частота серцебиття сповільнюється. У такій ситуації потрібно негайно звернутися за медичною допомогою.

Взаємодія з іншими препаратами

Ксімелін можна застосовувати разом з багатьма ліками, за винятком трициклічнихантидепресантів і інгібіторів МАО.

Умови продажу

Всі форми ксімелін і ксімелін Еко є безрецептурних ліками, тому їх можна вільно придбати в будь-якій аптеці. Ціна флакона крапель становить від 70 до 90 рублів, а 10 мл спрею – приблизно 160 рублів. Флакончик спрею Ксімелін Еко коштує в середньому 170-180 рублів.

Умови зберігання

Для зберігання будь-якого ксімелін будинку потрібно буде сухо, приховане від дітей. Зберігати препарати слід при кімнатній температурі (не вище 25-30 градусів тепла). Термін придатності крапель і спрею Ксімелін становить 2 роки, препарату Ксімелін Еко – 3 роки, а кошти Еко з ментолом – 2 роки 6 місяців.

Відгуки

Велика частина відгуків про лікування дітей ксімелін – позитивні. Мами називають такий засіб ефективним і дієвим. Вони відзначають, що препарат дуже швидко усуває закладеність носа та інші симптоми нежитю, а його дія триває приблизно 10 годин.

При цьому для діток частіше купують спрей, оскільки використовувати таку форму зручніше. Незважаючи на більш високу вартість, найбільшим попитом користується Ксімелін Еко, так як не містить консервантів і рідше викликає побічні ефекти.

Порівняння ксімелін з іншим популярним засобом ви побачите в наступному відео.

аналоги

Замість ксімелін лікар може виписати інший засіб з такою самою діючою інгредієнтом, наприклад, Отривін, Галазолін, Ксилометазолин, Зірочка НСЗ, Тизин, Ріностоп, Снуп, Длянос, Фармазолін або ксиліт. Ці препарати, як і Ксімелін, представлені спреєм і назальними краплями, а у деяких є і форма назального гелю.

При нежиті, в залежності від його причини, дитині можуть призначати препарати морської води, антигістамінні засоби, місцеводіючі антибіотики, препарати інтерферону і багато інших ліків.